Érezhetően idegesen kezdtek a csapatok, hiszen szezonnyitányon dobták fel a labdát. Wright Jr közelijével indult a pontgyártás az ASE oldalán, amire Lukács Norbi gólpasszából JR Clay válaszolt egy hármassal az Olajtól. A palánkok alatti adok-kapok egy ide, egy oda játékot az atomvárosi White hármasa törte meg. Miután mindkét fél frissített, született egy pár pontos vendég előny, melyet aztán a hazai rohamok a negyed derekára hamar letörtek. A játékrész végére Wiggins zsákolásával vette vissza az Olaj a vezetést. Jött is az időkérés Csirke Ferenctől. A küzdelmes negyed végére Pallai Tomi hármasa hozat meg a pár pontos előnyt Szolnokra. A második játékrészt fej fej mellett kezdték a felek, majd a sorozatos hibákra reagálva Rajkovic mester magához hívta az övéit. Valójában a negyed végéig maradt a kép: minden labdáért harc folyt, inkább a küzdelemről és a védekezésről szól a hibákkal tarkított idő, mintsem a közönségszórakoztató kosárlabdáról. A félidőre Dorogi Gergő pontos dobásával beállított 34-33-mal vonulhattak a felek.

A harmadik negyed leginkább a szolnoki Lukács Norbiról szólt. A jól kidolgozott támadások végén pontosan süllyesztette el kinti hármasait és jól használta ki a közeli dobóhelyzeteket is. Egyből lett közte kilenc pont! Csirke Ferenc rendet tudott tenni a fejekben, de a negyed végére így is hátránnyal kellet levonulni a több játékosát is nélkülözni kényszerülő paksi csapatnak. Kitartó rohamaikkal, feljavuló védekezésükkel a vendégek a záró játékrész elején vették át újra a vezetést. Ezt az Olaj amerikai irányítója, JR Clay fordította meg egy hárompontossal. Innen mondhatni felváltva estek a kosarak, bár mindkét gárdának meggyűlt a baja az ellenfél védekezésével. A szolnoki bedobó, Eads, duplájával jutott egy lélegzetvételnyi előnyhöz a hazai csapat, egy labdán kívülre került a különbség, 68-64. Innen Dustin Thomas és Pallai Tomi pontjai hozták a végjáték legnagyobb különbségét az Olajbányász javára: 73-64. Bár Csirke Ferenc azonnal időt kért, s ennek nyomát látni is lehetett az ASE játékában, fordítani nem maradt erejük az utolsó két percben. Küzdelmes, harcos mérkőzésen, megérdemelten tartotta otthon a pontokat az Olajbányász a 2023/24 -es bajnoki nyitányon.