Jobban játszott a Kecskemét az 5-8. helyért zajló rájátszás második meccsén, így megérdemelten egyenlítettek a három győzelemig tartó párharcban.

Egy 3-8-as sorozattal kezdte, s egy 0-7-essel zárta az első félidőt az Olajbányász Kecskeméten. Ez így jól is hangzik, a gond az, hogy közben viszont a KTE alaposan megszórta Suboticékat. Jobban és pontosabban játszott Forray Gábor csapata, a palánk alatt és rendezetlen játékból egyaránt sok pontot szereztek. Az Olajbányász nem igazán tudott mit kezdeni a Townes-Dramicanin páros ponterősségével. A húsz perc alatt kapott 49 pont azt is mutatta, hogy a védekezése sem igazán működött a szolnokiaknak (49-38).

Határozottan javult az Olaj játéka a fordulás után, ugyanakkor a vezetés átvételéhez hiányzott valami. A hazaiak mindig tudtak újítani, amikor veszélyesen közel voltak Lukácsék. A záró negyedre öt pontra sikerült lefaragni a hátrányát az Olajbányásznak, ám fordítani nem tudtak, mert Wittmannék higgadtabbak, türelmesebbek voltak a támadások befejezésénél. Öt perccel a vége előtt már 12 ponttal vezetett a KTE (83-71). A végjátékban ugyan faragott a különbségen az Olaj, de nem fenyegette igazán veszély a hazai győzelmet (92-87).

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Szolnoki Olajbányász 92-87 (31-17, 18-21, 24-30, 19-19)

Helyosztó, 1. kör, 2. mérkőzés
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Tóth Cecília, Minár László Balázs, Kovács Nimród János (Páli dr. Kálmán)

KTE: Townes 25/12, Kucsera 2, Klobucar 13/3, Dramicsanin 24/9, Kiss D. 3. Csere: Karahodzsics 18, Tóth B. 1, Wittmann 6, Fazekas M. -.

OLAJBÁNYÁSZ: Durham 15/9, Barnes 4, Lukács 6/3, Williamson 11, Szubotics 20/9. Csere: Pongó Má. 10/6, Gavin 9, Rudner 3/3, Sebők 2, Révész 7.