Megtisztelte ellenfelét az Olajbányász a számára tét nélkül alapszakasz-zárón a Honvéd ellen, s komolyan vette a meccset. Lényegében tíz perc alatt olyan előnyt épített, mely meghatározta a mérkőzés egészét (28-13). A folytatásban sem vettek vissza a tempóból Lukács Norberték, s bár a támadásokba időnkét csúszott hiba, a védekezésben nem sok teret engedtek fővárosi ellenfelüknek. A nagyszünetre újra húszon belülre kerültek a vendégek, ám a fordulás után az Olajbányásznak elég volt bő két perc ahhoz, hogy harminc pont közelébe tornászzák a különbséget (60-32).

A szolnoki védekezés továbbra is szigorú maradt, így a Honvédnak ezen az estén nem volt esélye, hogy szorossá tudja tenni a mérkőzést. Az Olajbányász ezzel 20 győzelemmel és hat vereséggel a második helyen zárta az alapszakaszt. A folytatásra sokat nem kell várnunk, szerdán a Zalakerámia ZTE érkezik a Tiszaligetbe, hogy egy meccsen eldőljön, a két csapat közül melyik jut a legjobb négy közé a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupában.

Szolnoki Olajbányász – Budapesti Honvéd SE 91-69 (28-13, 21-19, 29-11, 13-26)