Jól sikerült paksi támadásokkal és vendégvezetéssel indult a találkozó. Az Olajbányász gyorsan átvette a játék irányítását, s ezúttal nem a megszokott indításokból, hanem öt-öt elleni játékból építette pontról pontra az előnyét (14-9). A negyed derekához érve az első cserék után kezdett csökkenni a vendégek lendülete. Révészék viszont elkapták a fonalat, s azaz első szünetig kilenc pontra nőtt a szolnoki előny (28-19).

A folytatásban is jobban játszott az Olajbányász, a paksiak elsősorban azért sem tudtak közelebb kerülni Pongóékhoz, mert Atkinsonon kívül igazából senki sem jelentett komolyabban veszélyt a hazai gyűrűre.

Abban, hogy nem nőtt tovább a különbség, nagy szerepe volt annak, hogy a negyed második felében sokat hibáztak támadásban Lukácsék, így belátható távolságban maradt az ASE a nagyszünetre (47-37).

Fordulás után védekezésben továbbra is kőkemény volt az Olajbányász, a befejezésekbe csúsztak be inkább pontatlanságok, ám így is magabiztosan őrizte tíz pont fölötti előnyét az Olaj (59-45). A negyed végére a paksiak hat pontot dobtak zsinórban, de így is tovább nőtt a szolnoki előny a félidőhöz képest (69-57).

A záró játékrészben a Paks a vezérszerepet Atkinsontól átvevő Kovács Ákos pontjaival igyekezett felzárkózni, de amikor erre lett volna esélyük, Pongó Mátéék szigorítottak egyet a védekezésükön, s pillanatokon belül ismét kényelmessé vált a vezetésük (82-66). A végéig érdemben már semmi sem változott, biztos győzelemmel folytatta bajnoki szereplését Gasper Potocnik együttese.

Szolnoki Olajbányász – Atomerőmű SE 88-76 (28-19, 19-18, 22-20, 19-19)