A forduló rangadójára utazott Sopronba az Olajbányász. A hazaiak 12-0-ás sorozat egészen a tabella harmadik helyéig repítette Kosztasz Flevarakisz csapatát, valamint megtöltötte a Novomatic Aréna lelátóit is! Így nagyszerű hangulatban kezdődhetett a találkozó.

Milos Boriszovék kapták el jobban a meccs elejét, három és fél perc után Ford triplájával már 11-6-ra vezettek. Különösen a védekezéssel volt elégedetlen Gasper Potocnik, ugyanis a soproniak öt és fél perc alatt 18 pontot szereztek, szemben a 11 szolnokival. Innen még gyorsan visszajött az Olaj, 18-17 után azonban sorra jöttek bosszantó hibák, így egy 7-0-ás hazai rohammal zárult az első negyed (25-17).

A második negyed pedig egy 9-2-es futással folytatódott, kezdett ellépni a házigazda (34-19). A másfél perc alatt kapott három tripla időkérésre késztette Gasper Potocnikot, ám a hazaiakat nem sikerült megállítani továbbra sem. Különösen kintről voltak eredményesek, így 14 játékperc után már húsz pont volt a két csapat között a különbség (42-22).

A játék minden mutatójában jobb volt az SKC, az Olaj ismét igen távol volt attól, amit egyébként tud. A félidőre mondhatni meccsnyerő különbséget építettek Boriszovék, amiből öt pontot lefaragott a Szolnok a dudaszóra (49-32).

A Sopron nem kezdett olyan harciasan, mint ahogyan a félidőt abbahagyta, ebben alighanem benne volt a biztos vezetés, illetve az Olajbányász talán szigorúbb védekezése. Ennek volt is átmenetileg eredménye, 12 pontra zárkóztak Badzimék, de a Sopron rendezte sorait, s pillanatokon belül ismét 19 pont lett a két gárda között (60-41). A vendégsiker esélye igencsak halványult, még ha a negyedet Badzim triplája is zárta le (67-52).

Két szolnoki tripla kellően felbosszantotta Kosztasz Flevarakiszt, hogy magához hívja csapatát, ugyanis alaposan leült a házigazda játéka. Az Olaj pedig igen régen járt legutóbb tíz ponton belül (67-58). Először a meccsen látható hullámvölgybe kerültek a hazaiak, Pongó triplájával és Solano két büntetőjével, s Pongó újabb ziccerével két pontra olvadt a soproni előny. Ez azt jelentette, hogy három és fél perc alatt 13 pontot hozott ellenfelén az Olaj (69-67)!

És nem álltak meg Badzimék, átvették a vezetést három és fél perccel a vége előtt (72-74). Rendkívül izgalmasan alakult a végjáték, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Az utolsó perc Myers triplájával egyetlen pontos hazai előnnyel kezdődött (79-78). Az Olaj elrontotta a helyzetét, a Sopron büntetőkkel három pontra növelte vezetését 18 másodperccel a vége előtt. Megvolt az esély, de a végére kimaradtak a szolnoki kisérletek, így, bár hatalmasat küzdött az Olajbányász, de végül vereséget szenvedett, s visszacsúszott a tabella harmadik helyére.

Sopron KC – Szolnoki Olajbányász 83-78 (25-17, 24-15, 18-20, 16-26)