A friss kupagyőztes listavezető a még rájátszást érő nyolcadik helyezettel találkozik a 21. fordulóban, azaz NHSZ-Szolnoki Olajbányász – Sopron KC.

Az piros-feketék 13 nappal azután lépnek újra pályára, hogy fennállásuk során tizenegyedik alkalommal elhódították a Magyar Kupát. A válogatott világbajnoki-selejtező mérkőzései miatt szünetelt a bajnokság és mivel az SKC nem volt érdekelt a kupa végső küzdelmeiben, így ők február 14. óta nem játszottak tétmérkőzést. A pauza jól is jött számukra, hiszen hullámzó teljesítményük – főként a hazai pályán elszenvedett sok vereség – miatt elköszöntek Gasper Potocnik vezetőedzőtől, helyét pedig eddigi segítője Baksa Szabolcs vette át. A hűség városában januárban és február elején játékos fronton is volt jövés-menés. Távozott Igor Struger és Fahrudin Manjgafic, helyükre érkezett Joshua Patton, illetve Taz Sherman. Előző négy meccsen 17, utóbbi pedig három találkozón 4.7 pontos átlagot hozott össze. A gyűrűre Joshua Thompson a legveszélyesebb, 18.5 pontot átlagol az amerikai – ezzel a liga hetedik legjobbja ebben a kategóriában. Fontos játékosuk Luke Nelson, aki 13.7-es átlagot mutathat fel, valamint a válogatottban is bemutatkozó, egyre több lehetőséget kapó Flasár Zalán.

Csapat szinten dobott pontok kategóriájában továbbra is az NHSZ-Szolnoki Olajbányász áll az élen (93.5), míg a soproniak csak a tizenegyedikek (80.8), azonban kiemelendő a védekezésük, hiszen a Tisza-partiak után ők kapták a második legkevesebb kosarat. Látványos különbség mutatkozik a meccsenkénti asszisztok számában, hiszen míg ez a szám Vedran Bosnic együttesénél 23.7, addig a túloldalon mindössze 15.9, ráadásul míg az NHSZ-Szolnoki Olajbányász a legtöbb védőlepattanót szedi a bajnokságban az SKC a legkevesebbet, így ennek fényében még inkább fontos adat az, hogy Skeens-ék az egész ligában a legtöbb támadólepattanót (is) szedik.

Érdekesség, hogy a soproniak sokkal jobban szerepelnek vendégségben, mint hazai környezetben. Otthoni mérlegük 4-7, idegenben viszont 6-3 az arány a győzelmek javára.

A két csapat legutóbbi meccsét ebben a szezonban az NHSZ-Szolnoki Olajbányász nyerte 89-75-re, összességében pedig az eddig lejátszott 89 meccsükből 62-t nyert a Szolnok és 27-et a Sopron.

A találkozó szombaton ezúttal 17:30-kor kezdődik, hiszen az M4Sport élőben közvetíti majd mérkőzést, melyet a Földházi Tamás Péter, Győrffy Pál Attila, Lengyel Ádám József játékvezetői hármas dirigál.